DSC 0239З метою підвищення ефективності заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів надання освітніх послуг у сфері вищої освіти 06 жовтня 2017 року Державна інспекція навчальних закладів України провела третій черговий семінар з циклу запланованих заходів зазначеного формату з підготовки освітніх експертів.

За традицією захід проводився спільно з Київським університетом імені Бориса Грінченка, участь у якому взяли представники ДІНЗ, Центрального інституту післядипломної освіти Університету менеджменту освіти НАПН України та понад 30 вищих навчальних закладів.

Привітавши учасників засідання, Голова ДІНЗ Руслан Гурак зазначив, що відповідно до прийнятого нового Закону України «Про освіту», на основі Державної інспекції навчальних закладів України буде створено Державну службу якості освіти (ДСЯО) з територіальними органами. При цьому повноваження щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері вищої освіти «перейдуть» до ДСЯО.

До привітань приєднався й проректор Київського університету імені Бориса Грінченка Олексій Жильцов, який зауважив, що питання підготовки висококваліфікованих експертів, котрі залучаються до перевірок, є особливо актуальним у сучасних умовах реформування системи освіти.

Більш детально про зміни у законодавстві щодо механізму здійснення державного нагляду (контролю) у сфері вищої освіти в рамках нової редакції Закону України «Про освіту» поінформував начальник управління контролю у сфері вищої освіти ДІНЗ Юрій Телячий.

Крім того, він охарактеризував діяльність регіональних установ післядипломної педагогічної освіти (ППО) як предмет вивчення з боку ДІНЗ і наголосив, що визначення саме такої тематики семінару пов’язана із майбутньою роботою експертів у сфері вищої освіти в складі комісій ДІНЗ під час вивчення закладів ППО у форматі підготовки вчителя для Нової української школи у регіонах.

Про організацію освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації в регіональних закладах післядипломної педагогічної освіти розповіла директор Центрального інституту післядипломної освіти Університету менеджменту освіти НАПН України Тамара Сорочан.

У свою чергу Світлана Івашньова, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, презентувала програму підвищення кваліфікації педагогів у контексті Нової української школи.

Цікавим та корисним для учасників семінару був майстер-клас «Особистість лідера в освіті: потенціал і можливості», проведений Юлією Бреус, завідувачем ННЦ культури лідерства Факультету інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка.

Після закінчення заходу Голова ДІНЗ Руслан Гурак вручив 32 учасникам, які прослухали повний цикл семінарів, проведених впродовж 2016-2017 років, сертифікати й посвідчення експерта у сфері вищої освіти Державної інспекції навчальних закладів України.

 width=

 DSC 0239

DSC 0239

DSC 0239

 

 

 


   

 

 

Гаряча лінія ДІНЗ: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше123