У рамках реалізації гранту Президента України «Розроблення сучасної концепції позашкільної освіти» 25 вересня 2017 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, за участю представників Адміністрації Президента України та Верховної Ради України, керівників Міністерства освіти і науки, Державної інспекції навчальних закладів, Міністерства молоді та спорту, Академії педагогічних наук, громадських організацій, відбувся Міжнародний форум з позашкільної освіти.

Учасники форуму, а це директори і працівники позашкільних навчальних закладів із різних регіонів України, Болгарії, Литви, Польщі, Чехії,  зібралися, щоб обговорити концептуальні засади розвитку позашкільної освіти, діяльності позашкільних навчальних закладів та презентувати сучасні практики позашкілля.

У вітальному слові Голова Державної інспекції навчальних закладів Руслан Гурак зазначив, що саме на таких зібраннях потрібно домовлятися про базові принципи, які будуть закладені до майбутнього нового Закону України «Про позашкільну освіту».

 

Наголосивши на здобутках системи позашкільної освіти в нашій державі, очільник Інспекції звернув увагу й на важливість вирішення ряду проблемних питань, насамперед,  щодо забезпечення рівного доступу до позашкільної освіти дітей різних категорій незалежно від місця проживання, фінансування в умовах децентралізації позашкільних навчальних закладах та створення в них належного освітнього середовища, відповідність змісту діяльності сучасним тенденціям і змінам.  Йшлося також про єдині підходи в реалізації державної політики у сфері позашкільної освіти органами виконавчої  влади та місцевого самоврядування, що мають у підпорядкуванні позашкільні навчальні заклади, використання можливостей опорних загальноосвітніх шкіл, заохочення приватної ініціативи зі створення дитячих центрів, будинків творчості, клубів.

Руслан Гурак нагадав про необхідність виконання навчальними закладами та органами управління освітою рішення колегії Міністерства освіти і науки України щодо розвитку позашкільної освіти, ухваленого наприкінці минулого року за результатами проведеного ДІНЗ моніторингу. «Державна інспекція відкрита для співпраці. Ми готові спільно з Вами змінювати систему позашкільної освіти на краще», - підсумував він.             

 

 

 

 


   

 

 

Гаряча лінія ДІНЗ: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше123