Упродовж 17-19 травня 2017 року заступник Голови ДІНЗ Алла Бондар перебувала з робочою поїздкою у Волинській області, де взяла участь у заходах управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

Так, 17 травня у Володимир-Волинській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів, за підтримки  Міністерства освіти і науки, проходив всеукраїнський навчально-практичний семінар для працівників регіональних органів управління освітою з питань реформування системи інтернатних закладів.

Звертаючись до учасників семінару, Алла Бондар наголосила на важливості вирішення зазначеного завдання державної політики та зазначила, що Державна інспекція навчальних закладів розглядає відповідні питання як одні із пріоритетних під час вивчення роботи місцевих органів управління освітою.  

«Пошук нових, ефективних форм навчання й виховання дітей усіх категорій, у тому числі  соціалізації і реабілітації дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стан запровадження інклюзивної освіти – ось реальні показники результативності діяльності департаментів та управлінь освіти», - підкреслила заступник Голови ДІНЗ.

 Учасники семінару ознайомилися з ходом всеукраїнського експерименту зі створення Центру освіти та соціально-педагогічної підтримки на базі Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату, обговорили презентовану модель експериментального навчального закладу та обмінялися досвідом щодо реформування системи інтернатних закладів.

Наступного дня, 18 травня, в м. Луцьк, за участі керівництва Волинської облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування  відбулися урочистості з нагоди відзначення кращих педагогів області за результатами конкурсу «Учитель року -  2017».

Почесні грамоти, подяки, грошові премії від Волинської обласної державної адміністрації, управління освіти, науки та молоді отримали 92 творчі учителі Волинського краю.

Привітала освітян і заступник Голови ДІНЗ Алла Бондар, яка нагадала, що наприкінці минулого року Кабінет Міністрів України затвердив політичну пропозицію до проекту Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», презентовану Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

«На сьогодні українське суспільство виставляє дуже високу планку очікувань від освіти, адже саме якісна освіта має стати фундаментом сильної, багатої Української держави, запорукою її успішного майбутнього. А рушійною силою в цьому процесі є український педагог-патріот», - підкреслила заступник Голови ДІНЗ. «Умотивований учитель, котрий має свободу творчості й розвивається професійно – один із ключових компонентів нової української школи. І кроки з реалізації цього важливого завдання вже робляться як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях», - зазначила вона.

Від імені Державної інспекції навчальних закладів Алла Бондар подякувала учителям за гідне виконання професійних обов’язків та побажала їм задоволення результатами педагогічної праці.

З метою надання методичної допомоги керівникам місцевих органів управління освітою заступник Голови ДІНЗ взяла також участь у нараді начальників відділів освіти райдержадміністрацій, виконкомів міських рад, представників об’єднаних територіальних громад, що відбулася 19 травня у Волинському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Йшлося, зокрема,  про трансформацію системи державного нагляду (контролю) у сфері освіти, процедури здійснення контрольних заходів, відповідні зміни в нормативно-правовій базі, а також порушення вимог законодавства, встановлені ДІНЗ під час перевірок навчальних закладів та вивчень діяльності місцевих органів управління, та недопущення їх в подальшому.

Під час поїздки Алла Бондар поспілкувалася з директорами шкіл, які проходили курси підвищення кваліфікації у Волинському  обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, ознайомилася із роботою п’яти навчальних закладів області, у тому числі Луцької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 15 та Центру професійно-технічної освіти, в яких впроваджується інклюзивне навчання, а також відвідала обласний фестиваль художньої творчості учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів «Дитинства веселковий світ».

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

Гаряча лінія ДІНЗ: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.